MEDIA O NAS

DLA MEDIÓW

25.04.2016

Breivik powinien od 5 lat wisieć!

Sąd okręgowy w Oslo orzekł, że Anders Breivik jest utrzymywany w "nieludzkich" warunkach. Zabójca 77 osób oskarżył wcześniej państwo norweskie o łamanie jego praw poprzez izolowanie go od innych więźniów.
- Nie jestem wyjątkowo zaskoczony. Już od jakiegoś czasu obowiązuje Europejska Konwencja Praw Człowieka, zatem samo rozstrzygnięcie pozostaje w granicach obowiązującego prawa, a sędzia jako usta ustawy mógł w ten sposób sprawę rozstrzygnąć - mówi mec. Michał Zacharski (kancelaria Pociej, Dubois, Kosińska-Kozak).
Więcej: http://www.telewizjapolska24.pl/PL-H23/3/703/34breivik-powinien-od-5-lat-wisiec34.html

10.12.2015

Salon - Goście Passenta: Jaki jest stan prawa w Polsce?

Jacek Dubois w rozmowie z Danielem Passentem i jego gośćmi w audycji radiowej TOK FM.

Więcej: http://audycje.tokfm.pl/audycja/Salon-Goscie-Passenta-Daniel-Passent/89

Logo PDKK

Ściągnij logo kancelarii Pociej Dubois Kosińska-Kozak

Kancelaria

Pobierz folder PDF z informacjami o kancelarii Pociej Dubois Kosińska-Kozak

23.06.2015

Prawy do lewego, lewy do prawego - Sądny dzień dla sądów

1 lipca - rewolucja w polskim sądownictwie. Czy sędziowie będą wydawać wyroki szybciej, a prokuratorzy i adwokaci podołają wyzwaniom? Ocena sędzi Sądu Rejonowego w Warszawie Barbary Zawiszy, wiceprezesa Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia i mecenasa, wiceprzewodniczącego Trybunału Stanu Jacka Dubois.  

 << czytaj więcej

28.04.2015

Jacek Dubois: Byłem skazany na adwokaturę

Gościem Tomasza Zimocha w audycji „Nie tylko o sporcie” był wybitny adwokat, pisarz, wykładowca prawa karnego – mecenas Jacek Dubois. Gość Polskiego Radia 24 opowiadał o swoim życiu zawodowym, wygranych sprawach oraz… tenisie. Mówiąc o sporcie stwierdził: chociaż biegam i jeżdżę na nartach „wszystko robię strasznie źle, choć sprawia mi to ogromną przyjemność”.

 << czytaj więcej

foto: PR24/MS

13.02.2015

Uniewinnienie Biedronia ws. uderzenia policjanta prawomocne

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Robert Biedroń został prawomocnie uniewinniony od zarzutu naruszenia nietykalności policjanta w czasie zamieszek po manifestacji 11 listopada 2010 r. W środę Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił apelacje prokuratury i policjanta twierdzącego, że Biedroń go uderzył.

Prokurator w apelacji zarzucił sądowi rejonowemu błąd w ustaleniach faktycznych. Za błąd uznano przyjęcie w wyroku, że Biedroń nie miał zamiaru uderzenia funkcjonariusza, podczas gdy zdaniem oskarżenia taki zamiar miał. Apelację złożył też sierż. Tomasz B., będący w sprawie oskarżycielem posiłkowym. Sąd uznał ich apelacje za "oczywiście bezzasadne". Obrońca Biedronia mec. Jacek Dubois wnosił o utrzymanie wyroku w mocy - co też uczynił sąd odwoławczy.

 << czytaj więcej

Foto: PAP / Leszek Szymański